americancarbg.com

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
  Принтирай

Re: Климатик на Елдорадо
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Окт 25, 2017 9:57 pm 
Фен
Аватар

Върти гумите на: Cadillac Eldorado
Реших да сменя датчика като първа мярка. Поръчах го и вече е доставен до БГ. Другата седмица ще го взема и пробвам монтаж. Да видим дали ще се наложи източване на фреона преди смяната или ще може да се монтира без да се изпразва системата. Аз мисля, че няма да може, ама да видим.Ще споделя какво е станало.

МнениеПубликувано на: Сря Ное 15, 2017 11:47 pm 
Фен
Аватар

Върти гумите на: Cadillac Eldorado
И ето, климатикът е оправен. Просто не мога да повярвам в какъв филм се вкарах за няма нищо. То през цялото време си го пишеше на компютъра, ама така е, когато има много разбирачи. Та, с две думи-сменихме фреона, напълнихме колкото трябва и климатикът тръгна. Въпросът е, че този датчик, определено не е най-прост прекъсвач. Така и не можахме да го байпасираме. Сложихме мост, но компресорът така и не тръгна. Подадохме ток директно към компресора и хоп, работи. Сменихме датчика, занулихме грешката, по най-професионалния начин-с откачане клемите на акумулатора и компресорът тръгна, като след секунди спря. Тогава взехме решение да сменим фреона и напълним системата.Направихме го и климатикът заработи нормално. Майсторите казаха, че компресорът не им харесва как работи, но това е по-сетнешна работа, която не ме притеснява особено. Просто съм потресен от нежеланието и невъзможността на варненските "майстори" да решат проблема. Обиколих почти всички прехвалени "разбирачи'' и всички ме отпратиха с явно нежелание да ми вземат парите. Накрая, след ходатайство, един сервиз ме прие и решихме проблема.

МнениеПубликувано на: Сря Ное 15, 2017 11:52 pm 
Болестно вманиачен
Аватар

Не бива да те изненадва отношението. Толкова си могат.

МнениеПубликувано на: Съб Ное 18, 2017 8:31 pm 
Човек машина
Аватар

Върти гумите на: Мустанг3.8купе Мустанг5.0кабрио
nyc написа:
Не бива да те изненадва отношението. Толкова си могат.

Ха, 28-30 години след голямото Преходно начало, и трудовата, и бизнес психология, поне в ремонтния бранш, и то не само автомобилния, не е мръднала грам от мързела от времето преди Указ 56.
Хем са некадърни много майстори в съответните им браншове, хем и все още не им се работи.
Както се казваше- Те ме лъжат, че ми плащат, я ги лъжем, че работим! :wink:

Аз например така безуспешно обикалям от 2-3 години Бош оторизираните бензинови сервизи в София , че си имам дребни неща за оправяне, искачащи от време на време, по три мои коли, които са с така нар- механични инжекциони.
Две от тях са Бош инжекции- една К-жетроник, и една КЕ-жетроник, и една е с англ. Лукас инжекция.

И поне по София у всичките Бош оторизирани сервизи главните майстори чупят ръце, и вадят несигурно някой лаптоп с ОБД букса, :shock: това при условие, че по К-Жетрониците няма никаква електроника, дето да я хващат с програмки.

Или в най добрия случай казват-
- Ми имахме един бай Гошо, голям майстор по мех. инжекции, работил и в УБО по Мерцедесите на бай Тошо.
Ама той през 1994 умря, и оттогава правим само електронни инжекции. :roll:

Та така, България си е все още една мърляшка дупка, поне по отн. на някои видове авто, а и щом казвате, и на климатици майстори.

МнениеПубликувано на: Нед Ное 19, 2017 4:43 pm 
Маниак

Върти гумите на: Гранд Вояджер 3.3 4х4
lusi написа:
[ така безуспешно обикалям от 2-3 години Бош оторизираните
Две от тях са Бош инжекции- една К-жетроник, и една КЕ-жетроник, и една е с англ. Лукас инжекция.
......

Зънни пък спомени к`во те боли К-джетроника? Не че баш му разбирам, (R 107) онова червеното на аватара ми във фисбука дето го ползвам за масичка и фотьойл едновременно го събудих, а беше яко заспало.....

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]