americancarbg.com

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
  Принтирай

Re: Corvette C6 ZR1
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2019 11:30 am 
Маниак
Аватар

Върти гумите на: 1986 Pontiac Trans Am L98
Мордехай написа:
Сложих лед фарове Моримото (Тайван), много ми харесват и светят страхотно.
...

Много хубава визия имат. На С6 оригиналните фарове стоят малко недомислено с малките лупи в голям обем фар, а така го докарва малко на С7. :)

МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2019 12:34 pm 
Фен

Върти гумите на: Trans Am LS1 WS6 Ram Air и Camaro
Е по яко е така с тия фарове
А карбона от предната броня къде е

МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2019 5:22 pm 
Човек машина
Аватар

Върти гумите на: На първа, на втора и на трета ако има сила звяра!
Жълтите напоследък правят по-качествени неща от оригиналните. И съм си взимал разни неща от Азия които превъзхождат оригинала.
И наистина изглежда много добре. Бравос.
Сега Тутин е наред.
Eeee дааа, не са и евтини, но на кефа цената е висока :)

МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2019 6:36 pm 
Човек машина
Аватар

Мордехай,

Тези headlamp washer jets фабрични ли са? Не мисля, че съм виждал в САЩ Корвет, който да има система за измиване на фаровете.

МнениеПубликувано на: Сря Юни 12, 2019 8:51 am 
Човек машина
Аватар

Върти гумите на: На първа, на втора и на трета ако има сила звяра!
nyc написа:
Мордехай,

Тези headlamp washer jets фабрични ли са? Не мисля, че съм виждал в САЩ Корвет, който да има система за измиване на фаровете.

В Европа масово ги има. Тук общо взето няма голям избор от пакети. Не е като в САЩ да избираш и махаш всяка екстра. Тук имаш Luxury пакет и в него са включени един куп неща. Имаш пакет Competition и в него има друга група екстри.

МнениеПубликувано на: Сря Юни 12, 2019 9:06 am 
Фен

Върти гумите на: Corvette C6 ZR1
Здравейте, този Корвет е правен за Европа и сигурно затова има пръскалки на фаровете.
Карбона отпред и отстрани го свалих и прибрах, предпочетох да го имам здрав отколкото на парчета свален и прибран. Позволявам си да карам колата понякога за да свърша разни неща по работа през деня и определено карбона отдолу не е за улиците из София, още повече когато ходя на непознати места.
Иначе и оригиналните фарове не са лоши, но лупите наистина са малки, а мигачът дразнещо по-голям.
Не съм карал колата още по тъмно, но ми се струва че точно тези светодиодни фарове светят много по-силно от ксеноновите на къси, а на дълги са по-слаби.

МнениеПубликувано на: Сря Юни 12, 2019 5:56 pm 
Човек машина
Аватар

Mumko написа:
nyc написа:
Мордехай,

В Европа масово ги има. Тук общо взето няма голям избор от пакети. Не е като в САЩ да избираш и махаш всяка екстра. Тук имаш Luxury пакет и в него са включени един куп неща. Имаш пакет Competition и в него има друга група екстри.

Mumko,

Снощи се порових из интернет да намеря малко повече инфо по темата и видях следното. САЩ и Канада не са подписали UN Regulation 48, което казва, че ако фаровете са HID или много силни халогенни светлини, то системата за измиване на фарове е задължителна за продаване на чисто нови коли в Европа. ЕС обаче е подписал документа и за това всички автомобили за експорт към Европа трябва да ги имат ако фаровете им отговарят на горните изисквания. Почти на 99% съм сигурен, че никога не съм виждал Корвет в Америка с тази опция. Вероятно щом не е задължителна според US DOT - department of transportation, то тук ГМ гледат да пестят и ги продават без тях. Другия интересен факт е, че откакто фаровете са почнали да ги правят от пластмаса, вече не може да има чистачки на тях както едно време при Волво и Мерцедес.

Dirt buildup on headlamp lenses increases glare to other road users, even at levels too low to reduce seeing performance significantly for the driver. Therefore, headlamp lens cleaners are required by UN Regulation 48 on vehicles equipped with low-beam headlamps using light sources that have a reference luminous flux of 2,000 lumens or more. This includes all HID headlamps and some high-power halogen units. Some cars have lens cleaners fitted even where the regulations do not require them. North America, for example, does not use UN regulations, and FMVSS 108 does not require lens cleaners on any headlamps, though they are permitted.

Lens cleaning systems come in two main varieties: a small motor-driven rubber wiper or brush conceptually similar to windshield wipers, or a fixed or telescopic high-pressure sprayer which cleans the lenses with a spray of windshield washer fluid. Most recent lens cleaning systems are of the spray type because UN regulations do not permit mechanical cleaning systems (wipers) to be used with plastic-lens headlamps, and most recent headlamps have plastic lenses. Some cars with retractable headlamps, such as the original Mazda MX-5, have a squeegee at the front of the lamp recess which automatically wipes the lenses as they are raised or lowered, although it does not provide washer fluid.[citation needed]

МнениеПубликувано на: Сря Юни 12, 2019 6:08 pm 
Човек машина
Аватар

Мордехай написа:
Здравейте, този Корвет е правен за Европа и сигурно затова има пръскалки на фаровете.

Да, това е причината спред информацията, която намерих.

МнениеПубликувано на: Сря Юни 12, 2019 10:36 pm 
Човек машина
Аватар

Само да допълня, че за съжаление, тези легендарни машини вече няма да се продават чисто нови в Европа (изключение е Швейцария) след края на Август заради влизането в сила на новите емисии.

https://leftlanenews.com/chevrolet/chev ... in-august/

Според статията продажбите на чисто нови евро модели за 2018 са:

Chevrolet Camaro - 1,758 броя
Corvette - 557 броя

Камаро предлагат 4 цилиндров мотор и не се казва в статията дали поне те остават.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]