americancarbg.com

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
  Принтирай

за Liberty 3.7
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 30, 2017 10:29 am 
Човек с интерес

Върти гумите на: Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0
Колеги, преди време пуснах една тема и ми беше от полза да се насоча към избора си. Сегс имам питане за Liberty 3.7 след 2001 г. Обмислям подобна покупка , но искам да питам има ли някой опит с него тук и да ме насочи за болежките им. Не м се иска пак да се натреса на някой редовен проблем пък да не съм го намерил в търсачките. Взех си едно WK 5.7 hemi преди 2 години. Побеля ми главата от стругари и майстори в моя регион. Накрая се оказа с потънали легла на клапаните. Оттатък океана пишат за него каторедовен проблем, а като общи проблеми никъде не го бях срещал. Та за това и искам да потърся мнения тук...

Re: за Liberty 3.7
МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 6:48 pm 
Човек с интерес

Върти гумите на: Jeep
:) Нещо имаме много сходни вкусове?
Аз си купих Jeep Liberty 3,7 V6 преди 8 години, а 5,7 "Хеми" преди близо 5. :lol:
Имам ги и двете, защото са "вечно мои", нали не вървят на горено масло и употребявано олио, па са и над 2 литра обем на двигателя, т.е. са непродаваеми в БГ :mrgreen:
За бензиново 3,7 "Либи" трябва да гледаш две неща:
1. Раздатъчната кутия да не е part-time NP/NV 231, защото ще имаш както пише в един руски форум "доста по-скъпа и много харчеща кола със ЗАДНО предаване" и много рядка опция за ползване на 4х4 - само кал, пясък, дълбок сняг и т.н. Трябва ти full-time раздатката NP / NV 242, за да можеш да караш в режим 4х4 на всички настилки и при необходимост сам ръчно да блокираш междуосевия диференциал.
2. Автоматичната скоростна кутия да е (5)45RFE - електронизирана 5-степенна кутия, в зависимост от програмирането може да работи с 2 "втори" предавки (едната за "кик-даун") или две повишаващи предавки с предавателно число под 1.
Бензиновите са предимно за американския пазар, затова се срещат и 4х2 :shock: или само парт-тайм с евтиния автоматик 42RLE. Аз поради неосведоменост, есента на 2009 г. си купих такова :oops: Като за първа джипка съм си доволен и от нея, 8 години безпроблемно... но: имат една легендарна "болежка" - изскубват предни долни шарнири. От две години бавно движа с Quadra-та един "проект" по конверсия на предното окачване - замяна с такова от следващия модел "КК". Също така не се надявай на по-нисък разход от "Хеми" :!:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]