americancarbg.com

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
  Принтирай

Re: Питане за 2005 Dodge Ram 1500 crew cab
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Май 10, 2019 9:26 am 
Човек машина
Аватар

Върти гумите на: На първа, на втора и на трета ако има сила звяра!
Здравей,
За тундрата тук преди време беше писано доста. Според много хора е над американските пикапи.
Аз наскоро търсих един диференциал за Секвоя, и това което забелязах е, че при тундрата всичко е наистина камионско. Много здраво и масивно.

МнениеПубликувано на: Пет Май 10, 2019 1:26 pm 
Маниак
Аватар

Върти гумите на: пишман Шевролет.
На вървеж тази около 2010 съм я пробвал срещу гранд 5.9ка понаправен и я опуках като стой та гледай.А разликата в конете е доста в полза на тундрата, но явно не си слагаше конете на асфалта,а и теглото и е бая.
На мен ми харесва много ама пуст бюджет няма.

МнениеПубликувано на: Пет Май 10, 2019 6:18 pm 
Маниак

Върти гумите на: Гранд Вояджер 3.3 4х4
Мордехай написа:
...трето да има някаква каросерия......
....бе те всички коли са с каросерия, може би имаш предвид рама?
Мордехай написа:
.... Не ходя на офроуд, просто обичам да мога да мина навсякъде и да паркирам там, където леките коли не могат.....
.....,леките коли минават и паркират на позволени места, "навсякъде" в града какво е ? Детски площадки, квартални градинки......?
Мордехай написа:
.....и не обичам да се туткам по пътя, ми трябва бърз пикап, с който да изпреварвам спокойно лежерно каращите......
"Лежерно каращите" обикновено карат в рамките на законово ограничените километри, а бавните може да изпредварваш и без да си "супер турбо хеми"....ако няма насрещен трафик, а ако с "монстер тръка" мислиш да неутрализираш насрещните - ти си знеш....
Не ми харесват постовете ти както и да ги чета, но хайде питаш ще ти отговоря. Помагах на едни приятели да си направят "джип бегачка" и за да не откриваш топлата вода - купуваш "Шевролет" с някакъв голям ЕлЕс двигател и почваш "надджипване" За ЕлЕс-ити има и крилца и перца и рогца и каквото се сетиш и каквото не си се сетил...... крайна цена от 100 000 $ нагоре за да стане приличен

МнениеПубликувано на: Пет Май 10, 2019 11:39 pm 
Фен

Върти гумите на: Corvette C6 ZR1
Благодаря ти за отговора Дядо Владо, съжалявам че не ти се нравят постовете ми, но все пак щом си си направил труда да ми отговориш, аз уважавам това и се чувствам длъжен и аз да поясня.
Като каросерия имах предвид отвореното товарно пространство зад кабината. Понеже се занимавам с камиони, не се сетих че може да прозвучи с друг смисъл.
В София никога не паркирам по детски площадки или градинки, това, както за теб, така и за мен е много просташко, гадно и нахално. Не се качвам и по тротоарите, не запушвам пешеходците, но хайде да не се лъжем колко разбити улици има, колко лоши места за паркиране из кварталите има, където с един висок джип можеш да паркираш, защото леките коли са ниски и не могат. Разбира се, тук не мога да те убедя, нямам представа къде живееш, но не ми се вярва да е красиво и уредено.
От и до дома си към София карам по Подбалканския път, направи си разходка някой ден и ще видиш как се движат. Разрешената скорост е 90км/час, аз карам обикновено със 100-110. Болшинството се движат със 70-80, може би пестят гориво, може би просто така си карат, но ако караш всеки ден, повярвай ми - много е дразнещо. Не одобрявам тези, които се движат с повече от 120 там.
Може би си се подразнил от мен, но те уверявам, че съм изключително коректен и точен човек и те подкрепям във възмущението ти от нещата, които си изброил.
Иначе за пикапа, нямам желание да влагам толкова пари в работен автомобил, освен това не ми трябва самолет, просто искам да е пъргав. Не ми харесва голям бензинов двигател, който ускорява като двулитрово дизелово бмв.
Няма да те убеждавам повече, ако продължаваш да изпитваш антипатия към мен, по-добре да игнорираш мненията ми и да не се дразниш. Разбирам те, защото мен ме подразниха мненията на едно момче от форума и е неприятно така, все пак сме тук за удоволствие и приятни приказки.

МнениеПубликувано на: Съб Май 11, 2019 4:15 pm 
Човек машина
Аватар

Мордехай,

Мисля, че е добре да погледнеш и да направиш тест-драйв на Тундра и да видиш как я усещаш. Според това което казваш, TRD пакета може да ти допадне като параметри. Нещо подобно на това, но не е задължително да е с лифт:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=av842n

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=av842n

Един наш съфорумец, Казака, който живее във Флорида и се занимава с автомобили, сподели преди време, че е много доволен от Тундра. За кратко мисля беше взел Форд или Шеви пикъп, но не му се понрави. Моите наблюдения са, че Тундра/Секуоя са много надеждни автомобили и не гният толкова бързо колкото Фордовете и Шевитата. В рамките на шегата, но гледам, че и правителствените есювита са Секуоя и доста ги карат. Аз лично есюви или пикъп не съм имал никога и споделям това, което съм чул.

Успех и дано скоро да немриш подходящата машина!

МнениеПубликувано на: Съб Май 11, 2019 5:10 pm 
Фен

Благодаря ти, ще ги разуча по-подробно. Тази червената ми грабна окото, явно имам циганска жилка, щото все ярките цветове ме привличат. По принцип от България не бих си взел кола така или иначе. В много от случаите има скрити капани.

МнениеПубликувано на: Съб Май 11, 2019 7:24 pm 
Маниак
Аватар

Върти гумите на: пишман Шевролет.
Виж в офроуд форума темата на бензбоса за неговата секвоя. Доста инфо има за модела като цяло и къде са проблемите.

МнениеПубликувано на: Нед Май 12, 2019 10:42 pm 
Маниак

Върти гумите на: Гранд Вояджер 3.3 4х4
Мордехай написа:
Благодаря ти за отговора ........
Това му е лошо на компютъра, само четеш букви и интерпретираш по твоя си начин, а какво влага другия няма как да разбереш, от там идва и разнобой понякога.
За писане първо че е дълго, второ в началото казах - пишеш едно с един смисъл, другия го чете и същото го вижда под друг ъгъл и нищо не става.
Възстановявам се от операция и поне до края на месеца нито ще ходя някъде, нито ще поемам ремонти, за това телефона по-надолу под чертата, звъниш идваш и оклюкване на по кафе де що има пикапи около мен ( за 10 години възкресения на "американци" не е като да няма), после ще му мислим......
П.П. Вярно е израснал съм в "крайния" столичен квартал Изток, но ми писнА от суфЕьнци и се изнесох малко по в страни на тихо място , та и това ще обсъдим :D

МнениеПубликувано на: Пон Май 13, 2019 5:17 pm 
Човек машина
Аватар

Върти гумите на: На първа, на втора и на трета ако има сила звяра!
Познавам Евгений от няколко години. И мога да потвърдя, че е изключително културен, свестен, коректен и каквото още се сетиш човек!
При положение, че има 640 коня кола в гаража, не мисля, че му трябва 4х4 за да се надбягва с него. Ама ти помниш какво е усещането да изпреварваш с 124ка с четири цилиндъра :)
А за Пикапите... Има достатъчно в България за продаване. Огледай някоя Тундра.
Пък тук има хора които могат да ти съдействат с докарване.

МнениеПубликувано на: Пон Май 13, 2019 5:44 pm 
Човек машина
Аватар

Mumko написа:
Познавам Евгений от няколко години. И мога да потвърдя, че е изключително културен, свестен, коректен и каквото още се сетиш човек!
При положение, че има 640 коня кола в гаража

Всеки път като чуя 640 коня и се сещам за това 2016-2019 :)

Прикачени файлове:
CTS- V.JPG
CTS- V.JPG [ 36.13 KiB | Прегледано 150 пъти ]

МнениеПубликувано на: Пон Май 13, 2019 10:05 pm 
Фен

Mumko написа:
Познавам Евгений от няколко години. И мога да потвърдя, че е изключително културен, свестен, коректен и каквото още се сетиш човек!.

Мите, това сега как да го обясниме на жена ми, щото тя не вярва?
Понякога се чувствам като Христос, по три пъти на ден ми се сърди и винаги се отрича от мен.
Дано не ми се разсърдят вярващите, щото съм отявлен атеист.

МнениеПубликувано на: Вто Май 14, 2019 12:34 am 
Човек машина
Аватар

Мордехай написа:
Mumko написа:
Познавам Евгений от няколко години. И мога да потвърдя, че е изключително културен, свестен, коректен и каквото още се сетиш човек!.

Мите, това сега как да го обясниме на жена ми, щото тя не вярва?
Понякога се чувствам като Христос, по три пъти на ден ми се сърди и винаги се отрича от мен.
Дано не ми се разсърдят вярващите, щото съм отявлен атеист.

Хахахаха,

You are not alone!

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]