americancarbg.com

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
  Принтирай

Търся програматор и софтуер за Мустанг от SCT
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2019 5:03 pm 
Човек с интерес

Върти гумите на: Ford Mustang IV 3.8
Здравейте, колеги,

За много години, да сте живи и здрави. :)

Тъй като модифицирам леко мотора, генерацията и диф-а на Мустанга, ми трябват и тулове за remap. След проучване реших да не сменям ЕКУ-то, а да ползвам стоковото. За да направя обаче remap, ми трябва софтуер и програматор, с който да запиша модифицираните настройки в ЕКУ-то. Гледах различни варианти и за момента съм се спрял на SCT. Актуалният модел на устройтвото е Х4, също така продават и SCT Advantage III софтуер, с който се правят модификациите и се компилират като tune file.

Та на въпроса - някой има ли опит с това, може ли да даде съвет, евентуално да има устройството и софтуера за продаване?

И втори въпрос - намерих в стари теми на колегата Toshko подобна информация... та някой дали има негови контакти? Писах му лично, но не е влизал във форума от години и не отговаря.

Благодаря предварително.

Поздрави

Re: Търся програматор и софтуер за Мустанг от SCT
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 1:40 am 
Маниак

Върти гумите на: kakvoto doide
Има и други варианти.

Точно тези не ти ги препоръчвам. Много са постни от към настройки, и почти нищо не може да се променя.
Как вървят от към цена. Дай линк да ги разгледам.

Ако си сменил предавателното число на диференциала, не знам дали ще можеш да оправиш скоростомера софтуерно. На по старите се сменяше една пластмасова зъбчатка в скоростната кутия.

По мотора какво си сменял. Вал, колектори, турбо?

МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2019 4:50 pm 
Човек с интерес

Производителят SCT рекламира, че могат да се сменят 400+ настройки по ЕКУ-то. Ето линкове, но информацията е доста посна:

Софтуер: https://sctflash.com/Products/filtered-software/SCTADV3/advantage-iii?vehicleYear=2001&vehicleMakeId=5&vehicleModelId=68&vehicleEngineId=55

Програматор: https://sctflash.com/products/sct/SCTX4/sct-x4-performance-programmer?vehicleYear=2001&vehicleMakeId=5&vehicleModelId=68&vehicleEngineId=55

Цените са: 210$ за програматор втора употреба, 349$ за софтуера.

А промените по мотора за момента са само нов вал (с нови пружини, повдигачи и пръти) и по-големи инжектори, както и CAI. На диференциала минах от 3.27 предавателно число на 3.08. Това го има като опция при remap, да кажеш на компютъра новото предавателно число.

Какви са другите варианти? Какво препоръчваш?

МнениеПубликувано на: Пет Яну 18, 2019 1:00 pm 
Маниак

Аз имам една джаджа с която мога да ти прочета компютъра. Обаче за да се ползват нови настройки се закача един модул на компютъра от долна страна има един пластмасов капак, той се маха и там се пъха модула. По обикновения е 75 долара, има и ъпгрейднат за 250 долара, но при него можеш да правиш промени в реално време, да логваш датчици и може да си вкараш 8 различни настройки и да ги сменяш с един джойстик.

Не знам дали и софтуера който имам, подържа твоя компютър. Евентуално ако се подържа, ще трябва да се купи ключ, около 50 долара. Ако няма подръжка може да го хакнем, Намерих за 99-00 подробна информация, с която лесно ще намерим основните карти за аванс и гориво за 2001.

За да ти кажа със сигурност, какво може да се направи, ще ми трябва един 4-ри символен код на лепенката на компютъра. Най-добре снимка. А ако искаш да ти прочетата компютъра може да ми го изпратиш за 1 ден.

В най-добрия случай, ще ти трябват 75 долара + ключ за програмата. Аз останалити неща/програматор, приставки, кабели/ ги имам и ще ти ги дам да ги ползваш.

Сигурен ли си че е от 3.27 на 3.08. Обикновено е обратното слага се по къс диференциал, а не по-дълъг. Това е защото от вала губиш мощност в ниските обороти. Добре е да смениш и изпускателните колектори, за да оптимизираш ъпгрейда.

МнениеПубликувано на: Пет Яну 18, 2019 6:49 pm 
Човек с интерес

За QuarterHorse ли говориш? :) Четох доста противоречиви мнения, пробвал ли си го лично?

Супер за прочитането, дано да може. Ако се получи прочитането значи ли, че можем да видим моментните настройки на компа, а най-вече авансови криви, горивни таблици, настройки на инжектори, и т.н.?

Кодът, който ти трябва от компютъра е CHB4. Ако искаш да се чуем и да си говорим по-подробно?

А за диференциала - доверявам се на моя майстор. И за мен по-къс диф звучи логично, но... А за колектори - предвидил съм long tube headers с X-pipe след като приключим с мотора. :)

МнениеПубликувано на: Пет Яну 18, 2019 11:40 pm 
Маниак

Ти най-добре си знаеш майстора, но по-дълъг диф се слага само за икономия на гориво чрез по-ниски обороти на двигателя. Ако сте прекалили с вала, може дори да гасне при рязко подаване на газ, в ниските обороти. Въпреки че разликата не е много голяма, колата може да се усеща малко по-мудна при старт от място.

Quaterhorse-а е по-скъпата версия. Аз съм ползвал Ф3 платката, без проблем. Даже проверих и са пуснали втора версия, която има 8-те настройки с джойстика.

Компютъра ще го прочетем, но по този код, не мога да намеря информация каква стратегия трябва, за да отворим файла. Обикновено номера на стратегията е записана на файла. В най-лошия случай, ще трябва да се платят около 30-50 долара за да може да го отворим и променяме.
Колата да не е някаква експортна версия, за Япония примерно.

Може да се чуем, нямам нищо против.

МнениеПубликувано на: Съб Яну 19, 2019 10:17 pm 
Човек с интерес

Не е експортна версия, купувана е в Калифорния и е карана там известно време.

Стратегията на компа е RTAI0PT (нула е преди РТ), дано това върши работа. :) Ако успеем да го прочетем значи ли, че ще можем да направим нещо като base map с актуалните стойности?

0898781457
Васил

МнениеПубликувано на: Пон Яну 21, 2019 2:23 pm 
Маниак

За тази стратегия има подръжка, но ще трябва да се купи ключ. Без ключ няма да може да се разглеждат таблиците. Но за да съм сигурен че е тази, най-добре да прочетем компа първо.

След това за да се запишат новите настройки ще ти трябва или ф3 модула който е 75 долара или quaterhoarse-a. Те се явяват като външен чип от който компа чете софтуера.

Може да ме търсиш на 0/8/7/6/6/3-1-1-8-5, в удобно за теб време.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]