americancarbg.com

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
  Принтирай

Re: Протести за цените на горивата, ГО и данъци
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2018 8:58 am 
Маниак
Аватар

Върти гумите на: Шевролет Събърбан90' Монте Карло78' Монте Карло04
Много е хубаво да вярваш на всичко което чуваш от разстояние... но когато си на място нещата не стоят точно така...

Да, има недостиг на квалифицирани кадри, но не защото квалифицираните кадри са блокирали магистралата да протестират и чакакт някой да им оправи живота...

Доста от тези кадри вече са си оправили живота като са преминали през КПП-то... (ти си жив пример)... други още вярват че може тук да им се случи... докато не им писне от простотията и си съберат багажа...

Така наречения бизнес тук си представя че може за 1000-2000 лева да наеме инженер, доктор или друг специалист.... да му спести осигуровките... да го лъже с плащанията и т.н.

Чуждестранни фирми които са инвестирали в България масово напускат, продават си бизнеса на местни "бизнесмени" защто им е трудно да работят в такава среда...

Хората вече протестират срещу системата, не за гориво, не за повече пари от "държавата"...

Защото тази "държава" пречи хората да си оправят живота...

Като започнеш от липсата на адекватно образование, много скъпо и неефективно здравеопазване, некадърна и корумпирана администрация, неработеща съдебна система, полиция която работи в полза на всеки друг но не и на гражданите...

Още много може да се изброява...

Ето ти едни, колкото забавни толкова и трагични коментари на събитията от седмицата... от там може да добиеш представа за състоянието в България...

https://www.reduta.bg/%d0%b8%d0%b7-%d0% ... %80%d0%b8/

Такива ми ти работи :D :D :D

The best engine in the world is the vagina. It can be started with one finger. It is self-lubricating. It takes any size piston. And it changes its own oil every four weeks. It is only pity that the management system is so fucking temperamental.

МнениеПубликувано на: Чет Ное 22, 2018 11:17 pm 
Човек машина
Аватар

Гледах гостуването на Борисов в шоуто на Слави и ми направи впечатление изказването му, което аз също подозирах, че е така. В интервюто каза, че 8-10 процента от горивата не се купуват от Нефтохим (Лукоил), а са от други страни. Това разбива теорията, че има тотален монопол на пазара за горива и измества фокуса именно за картел между веригите. Очевидно както дискутирахме по-горе явно е по-скъпо да се купува петрол от съседни страни от колкото от Лукойл според това което се каза.

МнениеПубликувано на: Пет Ное 23, 2018 11:47 am 
Маниак
Аватар

Върти гумите на: Chevrolet K1500 Stepside pickup 5,7 V8
nyc написа:
Гледах гостуването на Борисов в шоуто на Слави и ми направи впечатление изказването му, което аз също подозирах, че е така. В интервюто каза, че 8-10 процента от горивата не се купуват от Нефтохим (Лукоил), а са от други страни. Това разбива теорията, че има тотален монопол на пазара за горива и измества фокуса именно за картел между веригите. Очевидно както дискутирахме по-горе явно е по-скъпо да се купува петрол от съседни страни от колкото от Лукойл според това което се каза.

не му се доверявай толкова , не са така нещата.
Според закона когато внесеш гориво в БГ, то трябва да се сложи в данъчен склад, не може цистерната направо да зарежда бензиностанцията. А данъчните складове 90% са монопол на Златев и той определя цената на наема, познай колко е наема за гориво купено не от Нефтохима - точно толкова, че да обезмисли вноса.

МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2018 5:55 am 
Човек машина
Аватар

IvanIvanovi написа:
nyc написа:

Според закона когато внесеш гориво в БГ, то трябва да се сложи в данъчен склад, не може цистерната направо да зарежда бензиностанцията. А данъчните складове 90% са монопол на Златев и той определя цената на наема, познай колко е наема за гориво купено не от Нефтохима - точно толкова, че да обезмисли вноса.

Този детайл не го знаех.

МнениеПубликувано на: Сря Апр 10, 2019 2:09 am 
Човек с интерес
Аватар

Върти гумите на: На много коли :D
nyc написа:
IvanIvanovi написа:
nyc написа:

Този детайл не го знаех.

Този и много още детайли са пропуснати в историята за горивата, но едно е сигурно. За заплатите, които получаваме и НЕ СА по евро стандарт, горивото ни идва скъпо. данъци, еко такси, не знам си какво и излиза дори по-скъпо от това да пътуваш с рейс, който винаги закъснява, претъпкан е, чат пат не идва, трябва да чакаш и ако си от село до града, да си там преди всички и да си станал 3 часа по-рано ( представи си, ако си в 6 на работа и най-ранния от селото е в 6 или 6:20 ) и т.н. Колкото до петрола, В Лукойл идва повече руски и рядко чужд петрол, както при тока, така и при водата и горивата филма е един и същи и няма смисъл да го говоря. Монопола го има и е толкова скъпо да внасяш, колкото и да купуваш от Лукойл или малките рафинерии... И не защото те го продават скъпо. Питайте собственици на малки рафинерии, продавта повечето на сходна цена с Лукойл, по същия начин питайте тези, които продават ток на ел. компании, питайте и защо водата стана 2 кинта на кубик и още я пълнят със сяра, вместо да се направят модерни пречиствателни ЕКОфриендли станции, които не са толкова скъпи... И т.н. и т.н. и т.н. и т.н. Бозата в милата родина е много голяма, не м исе сърдете, но ние я създадохме, а по някаква причина като че ли оставам с впечатлението че и не искаме да се оправя... Отвреме на време помрънкваме. Иху, аху и после тихо.... Тези, които могат избягаха в чужбина, защото биват смятани за луди. Покрай тях избягаха и много измамници и лешпери да осигурят и ''добрата'' репутация на българина, да ида в Англия и да ме пита един ''Ама вие българите не сте ли черни?'' :O Та..... и да са политически и да не са, просто глупсоти, само се спират пътищата.... Дядо ми вика на времето ''Сопата, сопатааа, само сопата може да стресне някой!'' ... И прав беше...

МнениеПубликувано на: Сря Апр 10, 2019 7:11 am 
Фен

Върти гумите на: Corvette C6 ZR1
Много си прав колега, а най-лошото е че с бездействието и овчедушието си всички сме виновни. Възхищавам се на тези, които напуснаха България в името на по-добър живот и не се съгласиха с простотията, корупцията, мизерията, мръсотията или друго подобно.
Както се вижда за имотни измами със занижени цени и недоказуеми доходи е достатъчно да си подадеш оставката и готово. А че това е умишлено престъпление за суми в особено големи размери и работа в организирана престъпна група и по закон е изключително наказуемо, няма значение. Оневиняват се хора, убили децата си с моторна шейна в пияно състояние поради това, че не са знаели правилата.
Днес всички се радват на тол таксите за камионите, защото не било коректно приходите от леките коли да са по-големи от на камионите. Да, но пак същите собственици на леки коли в ролята си на потребители ще платят таксите чрез повишените цени на всеки продукт и услуга, защото транспортните фирми няма да поемат разходите за своя сметка, а търговците ще използват случая да вдигнат още "мъничко". Тол таксите са по-високи отколкото в западна Европа, а пътищата са несравними. Тук ще се плаща за всички пътища, а по света -само за магистралите. Тировете в България возят вътрешно на 1,20-1,60 лв/км. Тол таксите са по 80 ст/км. Вярвам, можете да смятате за какви увеличения ще става въпрос.

МнениеПубликувано на: Сря Апр 10, 2019 6:33 pm 
Човек машина
Аватар

газаджията написа:
Този и много още детайли са пропуснати в историята за горивата, но едно е сигурно. За заплатите, които получаваме и НЕ СА по евро стандарт, горивото ни идва скъпо. данъци, еко такси, не знам си какво и излиза дори по-скъпо

газаджията,

Отговора ми не е адресиран директно към теб, а е просто мнение по темата.

Двете неща (размер на заплати и цена на гориво) нямат отношение тук. Горивото е суровина, която е внос и това какви са доходите на част от хората не може да бъде аргумент. Такава суровина е и златото. Може ли да кажем на някой да ни продава злато в България за по-малко пари, защото доходите са ни по-ниски? Това просто няма как да стане. В САЩ казват следното. Притежанието на кола и шофирането не е право, а привилегия. За да получиш привилегията да шофираш, трябва да отговориш на следните условия: Да можеш да се справиш на изпита за шофьорска книжка и да си купиш застраховка ГО. Ако си шофьор, който постоянно не спазва закона, тази привилегия да управляваш МПС ти се отнема. У нас в България нагласата е, че шофирането и притежаването на кола е право. Конституционно право е и някой да ни продава бензина за пари, които се вписват в личните ни доходи. Право е да ни дават ГО за толкова, за колкото ние искаме да струва и т.н. Цялото ни мислене е фундаментално сгрешено.

Притежанието и шофирането на кола е като ходенето на ресторант. Ако имаш пари, ходиш на ресторант, ако нямаш, ядеш домашна храна. Ако колата, бензина, ГО и т.н. са скъпи, просто не си купуваш кола, а използваш други форми на транспорт. В последните години като се прибирам в България и забелязвам, че всеобщото разбиране за автомобилите е като за долните гащи. Всеки видиш ли трябва да има кола. Жената, децата, бабата, дядото и цялата рода. Само за сравнение ще кажа, че ние сме четиричленно семейство в САЩ и имаме само един автомобил.

По отношение на доходите ще споделя, че в България могат да се изкарват добри доходи стига да има какво да предложи човек. Имам поне 4 или 5 приятеля, които се върнаха обратно в България и заплатите им варират между 4 и 7 хиляди лева на месец. Мисля, че е време да се промени изказа от "Доходите НИ" на "Доходите МИ". Човек трябва да се научи да се грижи сам за себе си и да е пробивен и да не се отказва. Слагането на всички под една черта вече не отговаря на действителността.

МнениеПубликувано на: Чет Апр 11, 2019 12:50 am 
Човек машина
Аватар

Мордехай написа:
Възхищавам се на тези, които напуснаха България в името на по-добър живот и не се съгласиха с простотията, корупцията, мизерията, мръсотията или друго подобно.

Има няколко причини човек да се премести в друга страна.

1. Професионално развитие - Като пример мога да посоча спортисти, които търсят по-добра реализация и условия за развитие. Такива могат да бъдат също хора, които искат да се развиват в науки и медицина, които няма как се случат у нас. Тези хора не се местят задължително заради финансови причини, по-скоро имат мечта, която следват и искат да я реализират там, където има традиции в дадената област.

2. Икономически причини - Това са хора, които са викали неволята и накрая се стигнали до извода, че ако не си помогнат сами, никой няма да им помогне. Те не си губят времето да плашат с празни лозунги за Терминал 2, а просто тръгват в търсене на късмета. Истината е, че не винаги се получава. Има много хора, които не могат да се адаптират или просто тръгват с нагласата, че ще лежат в чужбина по същия начин по който са лежали в България, но някой ще им "дава" повече пари.

3. Ядосани от Бай Ганьовщината. Тези хора не влизат в графата професионално развитие или икономически емигранти, а са такива, на които им идват прекалено много тарикатлъците, вечното мрънкане на съгражданите им, неработещата система.

Тези три причини обаче не са уникални само за България. Тук виждам хора от където се сетиш и всеки си има своите причини.

Мордехай написа:
Днес всички се радват на тол таксите за камионите, защото не било коректно приходите от леките коли да са по-големи от на камионите. Да, но пак същите собственици на леки коли в ролята си на потребители ще платят таксите чрез повишените цени на всеки продукт и услуга, защото транспортните фирми няма да поемат разходите за своя сметка, а търговците ще използват случая да вдигнат още "мъничко". Тол таксите са по-високи отколкото в западна Европа, а пътищата са несравними. Тук ще се плаща за всички пътища, а по света -само за магистралите. Тировете в България возят вътрешно на 1,20-1,60 лв/км. Тол таксите са по 80 ст/км. Вярвам, можете да смятате за какви увеличения ще става въпрос.

Мордехай, уважавам мнението ти. Ето я и моята гледна точка.

Аз се радвам на Тол таксите за камионите до толкова, че тези хиляди транзитно преминаващи тирове през България най-накрая ще плащат това, което е редно. Радвам се, че и гастарбайтерите ще трябва да си регистрират номерата на колите, а не да си купуват хартиена винетка и да си я препредават на границата от една кола на друга. Все от някъде трябва да се почне. Съгласен съм, че Тол таксата ще създаде инфлация заради покачването на цената на крайния продукт, но пък допълните приходи ще създадат възможност за реинвестиране в икономиката изрязваща се в ремонти на пътища, където ще бъдат заети хора, доставчици на строителни материали и т.н. Да, ще похарчим 100 лв. повече в супермаркета, но пък ще спестим 100 лв. от ремонта на колата заради разбитите пътища, които са в момента. Мисля е редно да видим как ще заработи системата, какви ще са приходите и дали те ще се изразят във видни капиталови разходи водещи до подобряване на инфраструктурата.

Едно нещо което съм научил след толкова години в чужбина е, че ако искаш да получиш нещо, трябва да платиш за него. Няма я формулата хем добри пътища, хем безплатни. Ако не дойдат пари от Тол такси, трябва да ги вземем от заплатите на медицинските сестри или учителите. Аз поне така ги виждам нещата. Може и да бъркам, но моята логика е отражение на заобикалящата среда на която съм изложен.

МнениеПубликувано на: Чет Апр 11, 2019 7:15 am 
Фен

Начи не те познавам, аз също уважавам мнението ти, но според мен грешиш. На транзитно преминаващите има много варианти за такси. А парите от тола съм сигурен, че няма да се вложат в пътищата, а ще се откраднат както всичко останало. Ще плащаме за по-добри пътища, но няма да получим нищо. Не знам имаш ли поглед върху пътищата в България, но те са изключително зле.

МнениеПубликувано на: Чет Апр 11, 2019 3:16 pm 
Човек машина
Аватар

Да, мисля, че познавам пътищата в България горе долу добре. Нормално е да има дупки имайки в предвид, че имаме четири сезона. Проблема е дали за тези дупки има пари за да се закърпят и когато има пари дали се кърпят добре или се замазва ситуацията.

Ето виж в Америка в северните щатите, които имат подобен климат на българския какво става с пътищата. Нищо по-различно от България

https://www.youtube.com/watch?v=3SxG9dZdF74

https://www.youtube.com/watch?v=pkxZIFMpb9Y

.

МнениеПубликувано на: Чет Апр 11, 2019 6:10 pm 
Фен

Еииий, начетох се на глупости! Нагледах се на глупости! Да спориш с някой адекватен става, ама да ми обясняваш, че пътищата са добре и че у щатите е същото, просто нямам думи. Дейността ми е свързана с пътищата на България и частично Европа и мога само да кажа, че трудно из някоя бивша соц държава биха могли да се намерят толкова разбити пътища, еле пък из западните държави. Пък у Европата сме с идентичен климат. Извинявай, повече няма да ти отговарям, не искам да те обидя, но мненията ти са много дразнещи за мен.

МнениеПубликувано на: Чет Апр 11, 2019 7:26 pm 
Човек машина
Аватар

Спокойно, няма обидени тук. Не сме деца. Имаш пълното право да кажеш това, което мислиш. :wink:

МнениеПубликувано на: Чет Апр 11, 2019 8:40 pm 
Фен

Върти гумите на: Trans Am LS1 WS6 Ram Air и Camaro
Пътищата ни са под всякаква критика а при положение че събираемостта от данъци и постъпления от винетки е доста висока ама аз резултат не виждам. Тъй като вече не може да мине кола на технически преглед без да й е платен годишен данък който хич не е евтин, а една винетка не може да се прехвърля на 3-4 коли, та дано от тези приходи започнат да слагат истински и дебел асфалт

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]