americancarbg.com

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
  Принтирай

Катализатор
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Фев 12, 2018 11:47 pm 
Човек машина
Аватар

Как се разбира дали катализатора на колата изпълнява функцията си и кога наближава края на експлотационния му живот? Чек енджин лампата ли е единствения индикатор или има и други начини да се провери?

Re: Катализатор
МнениеПубликувано на: Вто Фев 13, 2018 1:27 pm 
Човек машина
Аватар

Върти гумите на: На първа, на втора и на трета ако има сила звяра!
Само с опациметър, но не е много надеждно.
той като се запуши започва колата да загрява, амо има сонда след него ще го хване.
Като се развали ще се усети.

МнениеПубликувано на: Вто Фев 13, 2018 8:49 pm 
Човек машина
Аватар

Гледам, че най-накрая ще започнат да затягат мерките в София и се чудех как може да се разбере дали един катализатор реално работи или е за смяна. Гледам ги по интернет, че започват от 60-70 долара до към 150-200 долара. Не са скъпи като цяло. От София Ауто като правят годишния преглед не са ми казвали, че има нещо нередно, но не знам какво точно мерят и до колко калибрирани са им уредите. В следващите два месеца ще се използва колата доста и да не стане да я спрат за газове над нормата... Автомобила е стар на години, но е на 70,000 км.

Отделно от това виждам, че хората се възмущават от мръсния въздух зимата, но трябва да ви кажа, че като се прибирам лятото и тежкия въздух се усеща много. Това да се говори, че само от печките е проблема си е чист мит. Юни, Юли си мирише доста на газове от ауспусите. Аз идвам от друг въздух и веднага го усещам.

МнениеПубликувано на: Вто Фев 13, 2018 8:54 pm 
Човек машина
Аватар

Mumko написа:
Само с опациметър, но не е много надеждно.
той като се запуши започва колата да загрява, амо има сонда след него ще го хване.
Като се развали ще се усети.

Превантивно съм сменил и двата кислородни сензора (не знам дали на това му казват сонда) още като купих колата, а мотора не съм видял да загрява. Пушек също няма и работи равномерно. От ауспуха обачи мирише повече от колкото от колата ми в НЙ.

МнениеПубликувано на: Вто Фев 13, 2018 11:08 pm 
Маниак

Върти гумите на: kakvoto doide
Ако спре да работи катализатора, със сигурност ще го хване компютъра, и то много преди да се тотализира.
Сигурен съм, че и без катализатор ще си много по-добре от повечето съвременни германски печки.
След 2001 гм слагат нови по-бързи компютри на двигателите и емисиите падат много осезаемо, сравнение със същите двигатели преди това.

МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2018 12:12 am 
Човек машина
Аватар

Goodwrench написа:
Сигурен съм, че и без катализатор ще си много по-добре от повечето съвременни германски печки.

Хахахаха, имал съм и немско-мексиканска печка до преди година. Съгласен съм с теб.

МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2018 12:27 pm 
Човек с интерес
Аватар

Върти гумите на: камиона
Другия начин да го "хванеш" е ако усетиш миризма на сяра(яйца),но тогава е за смяна вече.Машината е спъната като цяло,а и с повишен разход

МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2018 7:34 pm 
Човек машина
Аватар

harpiata написа:
Другия начин да го "хванеш" е ако усетиш миризма на сяра(яйца),но тогава е за смяна вече.Машината е спъната като цяло,а и с повишен разход

Мерси за инфото. Още не мирише на яйца май. Ако годините не оказват въздействие върху катализатора, а само пробега, то 70,000 км би трябвало да са достатъчно малко за да не е заминал. Когато я купих от Германия и тъкмо беше минала TUV и имаше зелен стикер с 4-ка на стъклото. Предполагам, че това е за някакви емисии. В краен случай ако направят проверка и случайно се окаже, че е за смяна, ще го сменя.

Прикачени файлове:
Untitled.jpg
Untitled.jpg [ 265.02 KiB | Прегледано 1768 пъти ]

МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2018 11:22 pm 
Човек с интерес
Аватар

Върти гумите на: камиона
Зеления стикер с "4" е за паркирането в центровете на градовете им и е свързано с емисиите

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]